18 Eylül 2018, 10:11 - 
Chp, Türkiye’nin Spor Sorunlarını Giresun’da Ele Aldı

Chp, Türkiye’nin Spor Sorunlarını Giresun’da Ele Aldı

CHP Eğitim Politikaları çalışmalarını bünyesinde yürütülen CHP Spor Kurulu Bölge Toplantısı Amasya, Artvin, Rize, Tokat, Trabzon, Ordu, Samsun, Gümüşhane ve Bayburt illerinden partililerin katılımıyla Giresun’da başladı.

Spor Kurulu Bölge toplantısı öncesi basın açıklaması yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, ülkemizin dünya ortalamasına göre genç nüfusa sahip olmasına rağmen, spor yarışmalarında yurt dışından getirilen sporcularla temsil edildiğine dikkat çekti.
“Genç nüfusumuz var ama sporda yabancılar temsil ediyor”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya yaptığı açıklamada “Ülkemiz dünya ortalamasına göre oldukça genç nüfusa sahiptir. Bu gençlerimizin 5 milyonu ne istihdamda ne eğitimde yer almaktadır. Oysa bu 5 milyon gencin içinden sağlam bir spor politikası ile her alanda güçlü sporcular yetiştirme şansı varken, ülke sporunu yönetenler yurt dışından getirdikleri sporcularla uluslararası yarışmalarda başarı aramakta. Ne yazık ki aranılan bu başarı çoğu kez bulunamamaktadır. Üstelik yurt dışından getirilen sporcuların bir kısmı maalesef kazandıkları başarılarının ardından yapılan kontrollerde dopingli çıktı ve Türkiye'nin adı dopingle anılır oldu. Bu kadar genç nüfusa sahipken hala yurt dışından getirilen sporcularla başarı aramak bu ülkenin ayıbıdır” ifadelerini kullandı.
“Karadeniz spor turizmine kazandırılmalı”
Karadeniz’in spor turizmi açısından da önemli bir potansiyele sahip olduğunu ve bunun değerlendirilmesi gerektiğini de kaydeden CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya “Karadeniz Bölgesi’nin ekonomik kalkınması için spor turizmi konusu ciddi şekilde ele almamız gerekiyor. İçi insan sevgisi dolu halkı ile olan üstün doğal güzellikleri ile bu bölge aynı zamanda diğer bölgelerde yapılması mümkün olmayan ve hem yerli hem yabancı binlerce sporcu bölgemize çekerek ekonomiyi canlandıracak fırsatlara sahiptir. Bu kapsamda Karadeniz’de atlı veya yaya doğa yürüyüşü, bisiklet, kayak, kürek, rüzgar sörfü, kano, rafting, offroad, trekking, yamaç paraşütü, yelken, olta balıkçılığı, açık deniz yüzme, tüplü ve tüpsüz dalış gibi birçok farklı spora uygundur. Olanaklarımızı tam kapasite ile kullandığımızda bundan hem bölge hem de ülkemiz faydalanacaktır” dedi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
BEDELLİ.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30