18 Eylül 2018, 10:01 - 
ATATÜRK’ÜN MUHAFIZLARINA AYIP OLMUYOR MU?

ATATÜRK’ÜN MUHAFIZLARINA AYIP OLMUYOR MU?

Giresun Kent Konseyi Başkanı N. Uğur Karaibrahimoğlu Atatürk’ün Giresun’a gelişi ve Gaziler Günü’nün 94.yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı.

Bugünün Giresun için ayrı bir önem arz ettiğini söyleyen Karaibrahimoğlu: ’’Ne acıdır ki üzücü durumlarla da karşı karşıyayız. ‘’dedi. Son zamanlarda Atatürk isminin spor tesislerinden silindiğini bildiren Karaibrahimoğlu:’’ Atatürk'ün Giresun’a geliş günü olan 19 Eylül’den ismini alan spor salonunun da inşallah ismi değişmez. Atatürk, spora çok önem verdiği için 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı ilan etmiştir. ‘Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur’ sözü de spora verdiği değerin bir başka göstergesidir.’’ diye konuştu. Karaibrahimoğlu şöyle devam etti:’’ Türkiye’nin en eski derneklerinden biri olan Giresun Muharip Gaziler Derneği'ne acıdır ki kapandı. Bu derneğe sahip çıkamadık. Sayın valimize konuyu anlatmak istedik ancak görüşme imkânı bulamadık. Maalesef Bulancaklı gaziler Ordu’ya, Tirebolulu gaziler ise Trabzon şubesine kayıt oldu. Sokakbaşı mevkiinde bulunan dernek binası genel merkez tarafından satılmak isteniyor. Hiç değilse 42 ve 47. Alaylar ile Osman Ağa’yı hatırlayarak, Atatürk’ün özel muhafızlığını yapmış olan Giresunlular satılmak istenilen bu bina için mücadele etmeli ve satışını engellemek için çaba sarf edilmelidirler. Ayrıca söz konusu bu binadaki tarihi, eski fotoğraflara da sahip çıkılmalıdır. Gazilerimizin bu hatıraları yaşatılmalıdır’’YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER HABERLERİ
Döviz Kuru
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
19 MAYIS
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
E-GAZETE

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30