16 Eylül 2018, 10:05 - 
Yeni Eğitim Öğretim Yılı Öncesi Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Yeni Eğitim Öğretim Yılı Öncesi Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

2018–2019 Eğitim Öğretim Yılı öncesinde okul güvenliği, uyuşturucu ve uyarıcı madde ile mücadele, eğitim kalitesinin artırılması ve diğer hususlarla ilgili bir toplantı yapıldı.

Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleşen toplantının açılışında konuşan Vali Sarıfakıoğulları, “Eğitim öğretim yuvalarımızın güvenliğini sağlamak, güvenlilikle alınan tedbirleri sizlerle paylaşmak ve daha güvenli rotasyonları nasıl oluştururuzu sizlerle paylaşmak için bir aradayız. İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda ‘Güvenli Okul, Güvenli Eğitim’ sloganıyla bir çalışma başlattık. Bu çalışma kapsamında okullarımızın güvenlik birimlerince risk analizi yapıldı. Bu risk analizleri neticesinde okullarımız dört sınıfa ayrıldı. Birinci derecede risk içeren okullarımızdan ilkokullarımız ile birinci ve ikinci derece risk teşkil eden ortaokul ve liselerimizde polis memuru görevlendirmesi yapıyoruz. İl merkezimizde bu sayı 18 okulumuz için mevzubahis. 18 okulumuzda 15 güvenlik görevlimizi görevlendirdik. İl Emniyet Müdürlüğümüz ve İl Jandarma Komutanlığımız tarafından okulla ilgisi bulunmayanların tespiti yapılarak haklarında işlem yapılmıştır. Bu uygulama bu yılda devam edecek. Okullarımızın çevresinde; okullarımızla ilgisiz, çocuklarımızı, öğretmenlerimizi rahatsız eden hiçbir enstrüman, hiçbir figür istemiyoruz. İlgisiz kişileri derken bunun içinde seyyar satıcılarda var. Seyyar satıcıları da istemiyoruz okul çevrelerinde. Okul kantinlerimiz zaten bunun için var. Okul kantinlerinin kontrolünü yapıyoruz. Sağlıklı tüketim ve çocuklarımızın dış tehditlere açık olmaması için güvenlik soruşturmaları dahil olmak üzere her türlü tedbiri alıyoruz. Bu nedenle arzu ediyoruz ki bir narkotiğin, uyuşturucu türevi bir unsurun bu seyyar satıcılarla ya da ilgisiz kapı önünde bulunan kişiler tarafından okula getirilmesini önleyeceğiz. Yine okul çevrelerindeki kafeteryalar, internet kafeler, dükkanlar vb yerler eğer çocuklarımıza sigara, alkol vb bir takım kötü alışkanlıkları kazandırması noktasında bir gözlem sahibi olursak derhal işlem yapacağız. Buralar rutin olarak kontrol edilecek. Yine eğitim öğretim yılında okul aile birliklerimizin, okullarımıza, öğretmenlerimize bu hususlarda destek vermesini istiyoruz” dedi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER HABERLERİ
Döviz Kuru
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
19 MAYIS
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
E-GAZETE

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30