14 Eylül 2018, 09:39 - 

"Biz zor günlerin adamıyız"

Yeşil-beyazlıların Başkanı Bozbağ: "Kriz her ilimizde devam ediyor.

Allah hepimizin yardımcısı olsun. Giresunspor'u da zor günler bekliyor. Bizim farkımız geçmişten gelen borcumuz yok ama bu demek değil ki sıkıntı yaşamayacağız yaşayacağız ama aşacağız"
Giresunspor Başkanı Mustafa Temel Bozbağ, kulüplerin ekonomik olarak çok sıkıntılı bir süreçten geçtiğini ifade ederek; “Giresunspor’un geldiği nokta inanılmaz. Bu demek değil ki sıkıntı yaşamayacağız yaşayacağız ama aşacağız” dedi.
İsveç’ten döndükten sonra basın toplantısı düzenleyen Başkan Bozbağ öncelikli olarak ilk dört haftayı değerlendirerek şunları söyledi: “ “Elde ettiğimiz üç galibiyet bir de yenilgimiz var. Takımımız yeni kurulan bir takım, kadrosunda çok ciddi oyuncu değişikliğine gitmemize rağmen beklediğimden daha çabuk kaynaşıp adapte oldular. Çok genç oyuncular var. Giresunspor’u belirli bir süre taşıyacak oyuncularımız var. Nasıl göreve geldiğimizde oluşturduğumuz kadro bizi 2. Ligde şampiyon yapıp, Spor Toto 1. Ligde ve 5 yıl boyunca taşıdıysa kadromuzda yer alan genç oyuncularımız da uzun yıllar kulübümüze hizmet edeceklerdir”
“BAHANENİN ARKASINA SIĞINMAM”
Bozbağ; “Şunu da belirtmek isterim ki Ümraniyespor maçını çok anormal sıcak bir havada oynadık ama ne olursa olsun sahada çok kötü oynayan bir Giresunspor gördüm. Maç kazanmayı arzu edeceksiniz, biraz çabalayacaksınız. Tabi bunları söylerken çok olumsuzluklar da yaşadık. Maçtan bir gün önce sağbek oyuncumuzun bronşit teşhisiyle hastaneye kaldırılması, Dauda’nın arka adalesinden sakat olması ve maçta da sakatlığının nüksetmesi bizim adımıza talihsizlikti. Ancak ben hiçbir bahanenin arkasına saklanmadım. Çünkü ben de o sahalardan geldim. Şunu bilip şunu söylüyorum. Takım kazanmayı isteyecek, hırsla savaşacak. Ha olur, olmaz o gün çok kazanma hırsımız yoktu. Bunu futbolculara da söyledim” şeklinde konuştu.
ALLAH HEPİMİZİN YARIDIMCISI OLSUN
Başkan Bozbağ; “Ülkemiz çok ciddi bir sıkıntının içerisinde geçiyor, vatandaşımız çeklerini ödemekte normal yaşamını idare etmeye çalışırken, biz kulüp idare etmeye çalışıyoruz. Bunu hem Giresunspor hem kulüpler birliği başkanı olarak söylüyorum. Kriz her ilimizde devam ediyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Giresunspor’u da zor günler bekliyor. Bizim farkımız ne ,geçmişten gelen borcumuz yok. Bizim bu seneki transferlere borcumuz var. Onlar da oynadıkça alacaklar. Ama genel anlamda sıkıntı çok yönlü. TFF’nin kulüplere bakış açısı çok hoş ama aynı krizi onlarda aynı sıkıntıyı yaşıyorlar. Spor Toto’nun kulüplerimize yapacağı ödemeler çok önemli olacak. İnşallah bu sıkıntının altından kalkarız”
ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ
Bugüne kadar birçok sıkıntının üstesinden geldiklerini ve bu krizin de üstesinden geleceklerine inandıklarını ifade eden Başkan Bozbağ, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Çok zor bir ligde mücadele ediyoruz. Çok güçlü firma destekli kulüpler var ama doğru idare edilmediği zaman çok ciddi sıkıntılar yaşayabiliyorsunuz. Çok şükür biz Giresunspor’un gelecek yıllarını karartacak hiçbir işe imza atmadık. Rabbim bundan sonrada attırmasın. Türk futbolunun özeti bu. Çok zor günler bizleri bekliyor. Giresunspor’un öyle büyük bir sorunu görünmüyor. Hep beraber el ele vereceğiz ve bu sıkıntıları aşmaya çalışacağız. Biz zor günlerin adamıyız. Ben ve yönetici arkadaşlarım kulübü alırken 25 kişi el kaldırmıştı. Bugün herkes örnek gösteriyor. Eleştirmek isteyen eleştiriyor, övmek isteyenler övüyor. Giresunspor’un geldiği nokta inanılmaz. Bu demek değil ki sıkıntı yaşamayacağız yaşayacağız ama aşacağız.”YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Spor HABERLERİ
Döviz Kuru
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
RAMAZAN BAYRAMI
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
E-GAZETE

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30