12 Eylül 2018, 09:53 - 

"Kadının Adı Yok” Araştırmasına Ödül

Giresun Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Rahman Çakır’ın Başkanı olduğu Hayat Boyu Eğitim ve Kişisel Gelişim Derneği (HEGEM) sosyal alan dalında ödül aldı.

Hayat Boyu Eğitim ve Kişisel Gelişim Derneği’nin "Kayıtsız istihdama, temizlik işçisi kadınların sigortasız çalıştırılmasına, emeğin sömürülmesine “hayır” diyen projesi Sosyal Baykuş dalında Gümüş Baykuş Ödülü'nü kazandı. Bu yıl 30’uncu yılını kutlayan Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin (TÜAD) en başarılı araştırma projelerini ödüllendirdiği Baykuş Ödülleri’nde ödüle layık görülenler, ödüllerine düzenlenen törenle kavuştu. Giresun HEGEM Sosyal alanda “Kadının adı yok” projesi ile gümüş ödüle layık görüldü. Ödülü HEGEM adına Başkan ve aynı zamanda Giresun Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Rahman Çakır aldı. Sosyal alanda Gümüş Baykuş ödülünü almayı başaran HEGEM Başkanı Dr. Rahman Çakır “Yaklaşık 130’ün üzerinde araştırmanın yer aldığı organizasyonda bizim işçisi kadınların sigortasız çalıştırılmasına, emeğinin sömürülmesine 'hayır' diyen projemizin ödül almasından son derece mutluyuz. Önemli olan bizim ödüle layık görülmemizden ziyade böyle bir projenin adının duyurulması ve kamuoyunda dikkat çekmesiydi ve bu ödülle biz bu amacımıza ulaştığımızı düşünüyoruz. Söz konusu projemiz içerisinde 'Çalışma koşullarına ilişkin memnuniyet değerlendirmesi, çalışma yükümlülüklerine ilişkin farkındalık, ev sahibinden talepte bulunma düzeyi, gelecek beklentileri, mevcut durumda algılanan sorunlar, temizlik işlerine ulaşma kanalları gibi' bir çok soruya cevap verilmektedir” dedi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER HABERLERİ
Döviz Kuru
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
RAMAZAN BAYRAMI
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
E-GAZETE

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30