10 Eylül 2018, 10:09 - 
“ CHP Türkiye’nin Temelidir “

“ CHP Türkiye’nin Temelidir “

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 95. Kuruluş yıldönümü, il başkanlığı tarafından Giresun Atatürk Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

İl Başkan Vekili Murat Bektaş tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasından sonra, partrinin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, partide görev yapan ve aramızdan ayrılanlar anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşımızın okunmasından sonra, İl Başkan Vekili Bektaş, CHP’nin kuruluşu ve bugünlere gelişini anlattı. Törene katılan Belediye Başkanı Kerim Aksu yaptığı konuşmada, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olduğunu hatırlatarak şu görüşlerini ifade etti; “ Değerli arkadaşlar, partimizi kuran, bugün aramızda olmayan herkesi saygıyla anıyorum. Partimizin teşkilatlarında görev yapan, partimize gönül veren herkesi saygıyla selamlıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeTürkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur. Bu onur en büyük madalyamızdır.Türkiye’deki her dört kişiden biri CHP etrafında birleşiyorsa, bu cumhuriyet’e bağlılıktır, Atatürk’ün ilkelerinden sapmadığımız, sapılmaması gerektiğinin göstergesidir. Bazı partiler iktidar olurlar, dönemleri bitince yüzde birlere düşüp, yok olurlar. CHP hiç bir zaman bu durumlara düşmemiştir, düşmeyecektir.CHP’nin kuruluşu zaten bu ülkenin temelidir. Bunun için Cumhuriyet’e bağlılık, Atatürk’e bağlılık, devrimlere bağlılık, laikliğe bağlılık, devletçiliğe bağlılık, bizim partimizin temel ilkeleridir.Şuanda CHP dimdik ayakta, Cumhuriyet’in bekçisi ve koruyucusudur. Son zamanların söylemi, her şeyi dış güçlere bağlıyorlar. Bugün hava bulutlu, adres güçlerdir. Dış güçlere karşı,emperyalizme karşı, bizim kadar, Atatürk kadar mücadele etmiş dünya da,ne bir devlet adamı, ne de bir komutan var. Atatürk emperyalizme geçit vermemiştir. Fındığın fiyatı düşük, bunuda dış güçlere bağlıyorlar. Biraz yerele giriyoruz ama fındığın fiyatını kim belirleyecek ? Fındığın fiyatını neden dış güçlere bırakıyorsunuz ? diye sormamız gerekiyor. Bizler Cumhuriyet Halk Partili olmaktan onur duyuyoruz. Bizler buralarda belki 20 yıl daha bulunacağız, çocuklarımız, torunlarımız ilelebet partimizin ilkeklerini savunacaklar, koruyup kollayacaklardır. Başta kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizin kuruluşuna, CHP ilkelerine hizmet etmiş, geçmişten bugüne kadar sorumluluk üstlenen herkese şükranlarımı sunuyorum. Partimizin 95. Kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutluyorum.” Giresun’da düzenlenen CHP’nin 95. Kuruluş yıldönümü kutlama programına, İl Başkan Vekili Murat Bektaş, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, İl Genel Meclisi, Belediye Meclisi Üyeleri, Gençlik Kolları, Kadın Kolları başkan ve üyeleri ile partililer katıldı.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER HABERLERİ
Döviz Kuru
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
19 MAYIS
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
E-GAZETE

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30