07 Eylül 2018, 09:50 - 
Tüm Köy Sen Ankara Yürüyüşü Başlatıyor

Tüm Köy Sen Ankara Yürüyüşü Başlatıyor

Tüm Üretici Köylü Sendikası Giresun İl Temsilcisi Orhan Kara, Ordu’dan başlatılacak “Fındığımıza sahip çıkıyoruz” Ankara yürüyüşüne Giresun’dan da katılımın olacağını söyledi.

Tüm Köy Sen Temsilcisi Kara, “Yıllardır oyalanmaktan bıktık, verilen sözlerin unutulmasını kabul etmiyoruz. Kış, yaz; soğuk, sıcak demedik; yağmurun, güneşin altında çalıştık. Çalıştık. Emek verdik. Ürünümüzü pazara hazır hale getirdik. Kimimiz çaresizlikten dolayı ürününü pazara indirdi. Yazıklar olsun ki, bu durumdan utanmayan, yüreği sızlamayan yöneticilerimiz var. Her yıl mağdur edildik ama bu yılki gibisi olmadı. TL değer kaybediyor. Ülke tarımı tamamen tarım ve gıda tekellerinin eline geçmiş. Tohumda da dışa bağımlı hale getirildik. Bırakın onu, bunu; samanı, buğdayı bile dışarıdan alıyoruz döviz ödeyerek. Zamlar peş peşe gelmeye başladı. Ürünümüzün değerini alamadığımız yetmiyor gibi zamlarla yoksullaşmamız hızlandırıldı. Emeğimiz, ürünümüz üzerinden sömürü çarkında kanımızı son damlasına kadar içmek istiyorlar.” diyerek tepki gösterdi.
Kara yürüyüş talepleri hakkında da şunları söyledi. “Bizim kendimizden başka güveneceğimiz birileri yok. Yalnızca, bizim gibi emeğiyle geçimini sağlayan işçiler, emekliler, küçük esnaflar var. Kenetlenmeliyiz, birlikte hareket etmeliyiz. Yürüyeceğiz çünkü ülke tarımının yok edilmesine izin vermeyeceğiz. Yürüyeceğiz çünkü emeğimiz, ürünümüze sahip çıkacağız. Yürüyeceğiz çünkü devletin 18 TL’den fındık almasını istiyoruz. Yürüyeceğiz çünkü üreticilerin haklarını koruyan yeni bir tarım yasası istiyoruz. Yürüyeceğiz çünkü zamları, hayat pahalılığını, krizin yükünü kabul etmiyoruz. Yürüyeceğiz çünkü emeğimize, ürünümüze, geleceğimize sahip çıkıyoruz.”YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER HABERLERİ
Döviz Kuru
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
19 MAYIS
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
E-GAZETE

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30