07 Eylül 2018, 09:47 - 
Bulancak’ta Muhtarlara Mera Mevzuatı ve Uygulamaları Anlatıldı

Bulancak’ta Muhtarlara Mera Mevzuatı ve Uygulamaları Anlatıldı

Giresun İl Gıda ve Tarım Müdürlüğü Çayır, Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürlüğü tarafından Bulancak İlçe Müdürlüğü toplantı salonunda yaylaklarda kaçak yapılaşma konusunda muhtarlarla toplantı düzenlendi.

Bulancak ilçesi köy/mahalle muhtarlarının yoğun ilgi gösterdiği toplantının açılış konuşmasını yapan Şube Müdürü Serkan Ocak, mera ve yaylakların önemine değinerek son günlerde artan kaçak yapılaşmaya dikkat çekti. Konu uzmanı Mühendis Eyyüp Altındal tarafından yapılan açıklamada, 4342 sayılı Mera Kanununa tabi olan mera, yaylak ve kışlakların ülkemiz ve bölgemiz hayvancılığının gelişmesinde önemli katkısının olduğunu, bakım ve ıslahlarının yapılarak verimliliklerinin artırılmasını ve sürdürülmesini, kullanımlarının sürekli olarak denetlenmesini ve korunması gerektiğini belirterek, kullanım hakkının bir veya birden çok köy veya belediyeye ait olduğunu ve bu yerlerin Devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunduğunu belirtti.
Konuşmasının devamında mera, yaylak ve kışlakların korunmasında, muhtarlara önemli görevler düştüğünü, Mera Kanununun 19 ve 27’inci maddelerinde bir yere işgal ve tecavüz olduğu takdirde durumu bildirmekle yükümlü olduklarını, sınır işaretlerinin korunmasından ayrıca tahsis amacına göre en iyi şekilde kullanılmasından sorumlu oldukları hatırlatıldı.
Diğer taraftan Giresun Valiliğinin yaylaklardaki kaçak yapılaşmaya yönelik talimatı konusundan ayrıntılı bilgi verildi. Bilgilendirme toplantısı, muhtarların sorularının cevaplandırılmasının akabinde sona erdi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER HABERLERİ
Döviz Kuru
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
19 MAYIS
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
E-GAZETE

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30