06 Eylül 2018, 09:54 - 

"TMO Acilen Taban Fiyatını Açıklamalı”

MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) fındık piyasasına girmekte oldukça geç kaldığını belirterek, "TMO acilen taban fiyatını açıklamalı ve piyasaya girmelidir. Yapmadığı takdirde 8 Eylül Cumartesi günü miting tarzında basın açıklaması yapacağız" dedi.

Parti binasında bir açıklama yapan MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz, fındık üreticisinin ürününü pazara indirmeye başlayalı 20 günü geçtiğini, Temmuz ayının ortalarında 8 lira olan fındığın 12 liranın üzerine çıktığını kaydetti. Buna rağmen milletin fındık piyasasına güven duymadığını vurgulayan Yılmaz, “Baştan beri söylediğimiz gibi TMO acilen taban fiyat açıklamalı ve piyasaya girmelidir” diye konuştu.
"Cumartesi günü miting tarzı basın açıklaması yapacağız”
MHP olarak seçimlerde Cumhur İttifakı yaparak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklediklerine dikkat çeken MHP Ordu İl Başkanı Yılmaz, “MHP olarak Cumhur İttifakı yaparak sayın Cumhurbaşkanımız için mücadele ettiğimiz doğrudur. Lakin şu anki durum halkın içinde bulunduğu perişanlıktır. Halk mağdur olmuştur. Biz aynı zamanda halkımızın da sesi olacağımıza söz verdik. O sebeple MHP olarak 8 Eylül 2018 Cumartesi günü saat 14.00'te Altınordu Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yapacağız. Basın açıklamamıza bütün Ordu ve Giresun halkını davet ediyoruz” şeklinde konuştu.
"Bu AK Parti’ye bir uyarıdır”
Yapacakları miting tarzı basın açıklamasının AK Parti hükümetine bir uyarı olacağını belirten Yılmaz, “Fındık ne oldu diye bize soranlar, fındık fiyatları neden açıklanmadı diyenler, fındıkla ilgili Cemal Enginyurt söz vermişti ne oldu diye soranların tamamını o gün saat 14.00’te meydana bekliyoruz. Bu bizim için AK Parti Hükumetine karşı bir çıkış değil, bilakis bir uyarıdır, halkımızın derdini dile getirmektir, halkımızın perişanlığını dile getirmektir. Ekonominin sıkıntılı olduğu bir dönemde bir de fındıkta fiyat sorunu yaşayan halkımız mağdur olmuştur. Biz bu mağduriyete karşı bir duruş sergiliyoruz” ifadelerini kullandı.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER HABERLERİ
Döviz Kuru
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
RAMAZAN BAYRAMI
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
E-GAZETE

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30