29 Ocak 2013, 14:33 - 
(TKDK) Giresun İl Koordinatörü Özer Çoban. AB desteği vermek için herkesten proje bekliyoruz

(TKDK) Giresun İl Koordinatörü Özer Çoban. AB desteği vermek için herkesten proje bekliyoruz

3 milyon Avro'ya kadar destek var...


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekle Kurumu (TKDK) Giresun İl Koordinatörü Özer Çoban düzenlediği basın toplantısında Giresunlulara AB desteklerinden yararlanma çağrısı yaptı.

Çoban,"Giresun özellikle fındık, kiraz ve ceviz gibi ürünler bakımından ciddi potansiyele sahip. Bu ürünlere ve hayvancılıktan turizme kadar birçok alanda hibe desteğimiz mevcut. Giresunluların projelerini bekliyoruz" dedi.

Özer Çoban, basın mensuplarıyla kahvaltıda biraraya geldi. Burada konuşan ve kurumu tanıtan Çoban, 35 kişilik ekiple birlikte faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi

Çoban, Avrupa Birliği ve ulusal fonlardan oluşan 236 milyon Avro'luk bir bütçe söz konusu olduğunu belirterek 5 bin Avro'dan, 3 milyon Avro'ya kadar her bir proje için yüzde 50 ile yüzde 65 arasında değişen oranlarda hibe desteği sağlanıyor. Girişimcilerimizin zaman kaybetmeden proje başvurusunda bulunsunlar” diye konuştu.

Çoban şu açıklamayı yaptı: "Kentin proje potansiyeli 15 Şubat ile 15 Mart tarihleri arasında belli olacak. Her kesime ulaşmak istiyoruz. Biz proje hazırlamıyoruz, gelen projeleri değerlendiriyoruz. Proje kabul görürse uygulanması noktasında tüm denetimlerini ve kontrollerini yapıyoruz. Bütçe sıkıntımız yok. Vatandaşlarımızdan proje getirmeleri yönünde beklentimiz var."Giresun'da özellikle yerel ürünlere yönelik ciddi yatırımlar yapılabileceğini aktaran Çoban,"Yerel ürünlerin işlenmesi ve pazarlanması Giresun'da ciddi potansiyele sahip sektör durumunda. Fındık, kiraz ve ceviz bol miktarda üretilen tarım ürünleri. Yerel ürünlere yönelik ciddi destekler mevcut. Yine ilimizde fındık kavurma ve kırma fabrikasının olduğurnu biliyoruz. İhracat yapmama şartıyla var olan tesisleri modrenizasyon yapabilirler. Kapasite artırabilirler. Sıfırdan bir işletme yapabilirler. Bu noktada hibe desteğimiz mevcut. Biz çalışma yaptık yerel ürünlerle alakalı sakarcadan tutun da pekmeze kadar. Bu çalışmayı kurum başkanlığına gönderdik. Bu çalışma onaylanırsa aklınıza ne geliyorsa yerel ürünler noktasında bunların işlenmesi yönelik tesislerin kurulmasına yönelik destekler olacaktır. Ayrıca sakarca ve pekmez gibi aklınıza ne geliyorsa 100'e yakın yerel ürünün hibe desteği almasıyla ilgili çalışma yaptık ve bu çalışmayı da kurum başkanlığına gönderdik" dedi.


Toplantıya, kurumda çalışan görevliler de katıldı.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Arnavutluk İsyanının Bastırılmasında Giresun Gönüllü Kahramanlığı
Y
Cahit AYDEMİR
İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ Soru ve Cevapları
Y
Osman KIROĞLU
SEKSEN MİLYON = KAVAKÇI.!
Y
Aysu BEKÇİ
ZERDEÇAL SİZE İYİ GELECEK
Y
Ferda AKGÜL
İTİRAZIM VE İSYANIM VAR.! (Mutlu Yıllar)
Y
Nuri BEREKET
ULEMA VE UMERA
Y
İstikrarın anahtarı iyi yönetimdir
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30