10 Mart 2020, 10:58 - 
Bulancak Sanat Tiyatrosu 12 Mart’ta Sahnede

Bulancak Sanat Tiyatrosu 12 Mart’ta Sahnede

1987 yılından bu yana Bulancak’a tiyatroyu sevdiren Bulancak Sanat Tiyatrosu 33. Yılında “VAHŞİ KOMEDİ” oyunu ile 12 Mart Perşembe akşamı saat : 20.00’da Bulancaklı sanatseverler ile buluşacak.

Bulancak Sanat Tiyatrosu’nun yeni oyununu “VAHŞİ KOMEDİ”nin dekor ve kostüm çizimlerini İstanbul Büyükşehir Belediye Tiyatroları’ndan Sebahat ÇOLAKOĞLU yaptı. Mustafa ÇOLAK-OĞLU’nun yönettiği oyun savaş ve şiddet karşıtı bir oyun olarak dikkatleri çekiyor. Konuyla ilgili BST Genel Sanat Yönetmeni Mustafa ÇOLAKOĞLU; “Bulancak Sanat Tiyatrosu olarak 33 yıldır yaşadığımız kentin sanat ve kültürüne yön vermeye çalışıyoruz. Bu süreçte; başta Bulancaklının ilgisi, TRT’nin çektiği Bir Heves Tiyatro Belgeseli ve birkaç yıl önce aldığımız Sadri Alışık Özel Ödülü bizim için motive edici güç olmuştur. Yakında ilçemize bir kültür sanat evi kazandıracağız. Bunun için yerimizi aldık ve hazırlıklara başladık. Bu mekan bittikten sonra bu şehrin kültür, sanat ve eğitiminin kalbi’de Bulancak Sanat Tiyatrosu’nda can bulacaktır. 21.Mürsel Gülmez Tiyatro Günleri hazırlıkları devam etmektedir ve gelecek misafirlerimiz çok kısa süre sonra belli olacak 13 – 19 Nisan tarihleri arasında etkinlikler gerçek-leştirilecektir.
12 Mart akşamı Bulancaklılar ile buluşturacağımız Vahşi Ko-medi isimli eser TC Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen oyunlarımızdan biri. Vahşi Komedi, vahşetin gerçek yüzünü görmezden gelen insanların, vahşeti asıl yaratanların kendileri olduğunu anlatan ve onlarla alay eden ironi dolu bir oyun. İnsanoğlunun vahşeti, ancak yakınına geldiğinde gördüğünü, bu nedenle kendini sorgulaması gerektiğini anlatıyor.
Yaşadığımız günlerde vahşetin, acıların ve savaşın yaşamımızın bir parçası olduğu bu dönemde bu oyun ayrı bir anlam taşıyor ve yaşadıklarımızı sorgulamamıza yol açıyor.” Dedi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER HABERLERİ
Döviz Kuru
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
19 MAYIS
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
E-GAZETE

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30