10 Mart 2020, 10:50 - 
Türk Eğitim-Sen'den Kadınlar Günü'nü Tiyatro Etkinliği ile Kutluyor

Türk Eğitim-Sen'den Kadınlar Günü'nü Tiyatro Etkinliği ile Kutluyor

Bulancak Türk Eğitim-Sen İlçe Temsilciliğinden Kadınlar Günü için farklı bir çalışma

13 Mart Cuma günü bütün kadın eğitimciler için Giresun Şehir Tiyat-rosu'nun oynadığı Saatleri Ayarlama Enstitüsü adlı oyun özel se-ansla Vahit Sütlaş Sahnesi'nde saat 20.00'de eğitimcilere sunu- lacak. Kadınlar Günüyle ilgili bu sanatsal etkinlik kamuoyundan takdir topladı. Konuyla ilgili İlçe Temsilcisi Kemal Kadıoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Türk Eğitim-Sen, Bulancak'ta farklı çalışmalarıyla takdir görüyor. Bizler sendikacılığı tüm eğitimciler için yapıyoruz. Tüm eğitimcilerin hakları için mücadele ediyor, eğitimcilere sosyal ve sanatsal yönden etkinlikler oluşturmaya çalışıyoruz. Bizim anlayışımız özel günlerde öğretmen ayrımı yapmaya karşıdır. Biz, birleştirici özelliğimizle tüm eğitimcileri kucaklıyoruz. Bu nedenle Kadınlar Günü'ne özel tüm eğitimcileri kapsayan sanat etkinliği planladık. Sanat vasıtasıyla bir farkındalık oluşturmaya çalıştık. Kadınlar hayatın her safhasında olduğu gibi sanatta da vardır. Kadınlar, emek mücadelesinin sönmeyecek ışıklarıdır. Emek abidesi kadınlar, her türlü hür-mete layıktır. Türk Eğitim-Sen, kadınların sosyal hayatın ve iş hayatının her safhasında olma-sını destekler ve bunu değerli bulur. 'Yeryüzünde her şey kadı-nın eseridir.' diyor Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk. Kadınlar, milletleri yetiştiren ve eğiten öğretmenlerdir. Bir toplum, ka-dınlarını en iyi şekilde eğitmediği müddetçe geri kalmaya mecburdur. Kadın öğrenirse, çocuğuna da öğretir; o yüzden cehaleti yok etmenin en önemli yolu kadınları eğitmektir.” İfadelerini kullandı.
Türk Eğitim-Sen, eğitimde kadın yönetici sayısının artma-sını, kadınların yöneticiliğe teş-vik edilmesini desteklemekte ol- duğunu dile getiren Kadıoğlu; 'Sanat dünyayı yansıtan bir ayna değil, dünyanın onunla şekillen-dirildiği bir çekiçtir.' geleceğimizi şekillendiren eğitimcilerimize bu sanat etkinliğimizle iyi seyirler diliyoruz. Bulancak Türk Eğitim-Sen İlçe Temsilciliği olarak 8Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor, cinsiyet ayrımcılığının ve kadın cinayetlerinin yaşanmadı- ğı yıllar temenni ediyoruz.” dediYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER HABERLERİ
Döviz Kuru
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
YAZARLARIMIZ
Y
YAKUP GÜLAÇTI
19 MAYIS
Y
Osman KIROĞLU
SON 30 GÜN.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
E-GAZETE

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30