23 Ağustos 2019, 10:38 - 
Yatırımlarda Bulancak İsmi Geçiyor, Sonrasında Gerçekleşen Olmuyor

Yatırımlarda Bulancak İsmi Geçiyor, Sonrasında Gerçekleşen Olmuyor

Bulancak halkı Giresun’un en büyük ilçesi olması ve Bulancak halkın gündeminde olan yüksekokul ve fakülte konularında diğer okullar düzeyinde okul açılışı, bina yapımı ve bu doğrultuda devletin eğitim politikasına hizmetine sunmalarına rağmen ayak oyunları ile Bulancak’a devamlı engellemeler yapılmış yine bu engelleme çalışmaları devam etmektedir.

Bu bağlamda Bulancak halkı bu engellemelere prim vermemiş ilçede mevcut birçok okullar Bulancak halkının çalışmaları ile arsalarda bağış yoluyla karşılanmıştır. Bulancak’ı Giresun’da ötekileştirmeye çalışanlara da bu durum en büyük cevap olmuştur.
2018’in Ekim ayında Bulancak halkı adına gelen Bulancak sivil toplum kuruluşları Cumhuriyet meydanında bu haksız uygulamaları göz önüne sermek için bir basın açıklaması düzenleyerek Giresun Üniversitesi'ne bağlı olarak açılması öngörülen diş hekimliği fakültesinin üniversite senatosunun 20.09.2018 tarih ve 2018-150-7 sayılı kararıyla Bulancak açılması kararı Giresun’un nüfus sosyal yönü ile de en büyük ilçesi olmasına rağmen yıllardır Giresun üniversitesi en az yatırım payı alan Bulancak’ta bir umut ışığı olması sevinç kaynağı olduğunu belirttiler.
Bulancak STK’ları adına konuşan Ahmet Murat Yücel tarafından okunan basın açıklamasında bu diş hekimliği fakültesi açılımı kararı merkezindeki bazı kesimleri rahatsız ettiğini belirtmiş ve sözlerine şöyle devam etmişti; Diş hekimliği fakültesi Bulancak’a verilmemesi için talihsiz açıklamalar yapıldığını değinmişti. Daha önceki yıllarda Sarayburnu Camii’nin külliyesinde açılması düşünülen İslami ilimler fakültesinin de ilçemize verilmemesi için yapılan oyunların tekrar sergilendiğini görüyoruz. Son olarak diş hekimliği fakültesinin Bulancak da açılmasına karşı çıkanlara da hatırlatmak isteriz ki eğitim fakültesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi, edebiyat fakültesi, İslami ilimler fakültesi, tıp fakültesi, mühendislik fakültesi ve spor bilimleri fakültesi de dahil olmak üzere merkezde 7 fakülte varken Giresun'un tüm sahil ilçelerine fakülte verilirken Bulancak mı gözünüze battı! 3 yıldır binasızlıktan Diş Hekimliği fakültesi hayata geçirilemezken Bulancak bunu taahhüt edince ayağa kalkıyor. Rektör uyarılıyor hatta tehdit ediliyor. Biz Bulancak olarak geçmişte üniversite için iki binayı kısa sürede yaparak hayata geçirdik.
Yine ayak oyunlarınız sebebiyle ilk binamızda Özel Harekât Tabur Komutanlığı hizmet veriyor. 2 binanızda Kadir Karabaş Uygulamalı Bi-limler Yüksekokulu olarak hizmet veriyor. Diş hekimliği fakülteside en iyi ve Giresun'a yakışır bir şekilde hizmeti açarız. Yeter ki gölge olmayın diye konuştu. Bulancak Cumhuriyet meydanında 8 Ekim 2018 tarihinde STK’ları belediye başkanı Recep Yakar AKP ilçe başkanı Necati Yıldırım, CHP ilçe başkanı Necmi Sıbıç, MHP ilçe başkanı Erdoğan Işıkdemir, siyasiler STK temsilcileri ve birçok katılımcının iştiraki ile yapılan bu basın toplantısını Bulancak halkının talepleri üzerine hatırlatıyor, 2019 yılı için AK Parti milletvekilleri başta Kadir Aydın, İlçe Belediye Başkanı Recep Yakar, Giresun Üniversitesi Rektörü Yılmaz Can’dan Bulancak için Bulancak’ta yapılacak binalar için YÖK’ten ve bakanlıklardan ödenek tahsisi ve yapılan girişimler için Bulancak halkı açıklama bekliyor. Ayrıca yüksekokulda bölümlerin çoğalmasını bekliyor yüksekokul binasında Karadeniz teknik üniversitesi bilirkişi raporu uyarınca noksanlık ve olumsuzlukların giderilmesi ve kamuoyunun bilgilendirilmesi isteniyor.
Giresun diğer ilçelerinde açılan fakültelere ödenek sağlanırken bu ödeneklerinde Bulancak’a çıkarılması talep ediliyor. GRܒnün 44 dönüm arazisi yatırım bekliyor. Giresun Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar; burası Giresun’un Giresun üniversitesinin 2.kampüsü olacaktır diye açıklama yaptığını da hatırlatıyoruz.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
PROGRAMSIZ EĞİTİM..
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30