24 Temmuz 2019, 10:25 - 
FİYAT KONUSUNDA Kİ DÜŞÜNCEMİZ BUDUR ..!!!

FİYAT KONUSUNDA Kİ DÜŞÜNCEMİZ BUDUR ..!!!

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Türkiye’nin 2019 yılı fındık sezonuna sıfır stokla girmeye hazırlandığına dikkat çekerek, “hiç kimse uyduruk bahanelerle fındık fiyatını düşürmeye çalışmasın” dedi. Karan, TMO’nun depolarında bulunan kabuklu fındığı kilogramı 18 liradan sattığını da hatırlatarak, fındık alım fiyatının en az 20 lira olması gerektiğinin altını çizdi.

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Karadeniz Bölgesi’nin birinci gündem maddesi olan fındıkla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Fındık üreticisinin hasat için artık gün saydığını, bu ay sonu itibariyle Giresun ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nde üreticilerin hasat için bahçeye gireceğini belirten Karan, üretici beline sepetini takmadan fındık taban fiyatının açıklanması gerektiğini bir kez daha dile getirdi.
Hasat öncesi fındık fiyatında yapılan spekülasyona vurgu yapan Karan, “her sezon tekelci zihniyet ve işbirlikçileri tarafından sürekli uyduruk bahanelerle fındık fiyatını düşürenler bu yıl artık bu bahanelerin arkasına saklanamazlar. Sürekli 2016, 2017 sezonunda yok fındık, çürük, nem fazla, aflatoksin var, piya-sada fındık çok, büyük alıcı alı-mı kapattı gibi bahane üretenler şunu sormak isterim; çürük ve nemli olduğunu iddia ettiğiniz fındıkları iki, üç yıl sonra TMO’dan alıp satarken hiç çürük, hiç nemli, hiç aflatoksinli olmadı. Artık böyle uydurma bahanelerin arkasına sığınmayın” dedi.
“FINDIK TABAN FİYATI EN AZ 20 TL OLMALI”
Fındık alım politikası ve taban fiyatla ilgili TMO yetkilileri ve siyasetçilere seslenen Karan, “TMO’nun depolarındaki fındık 18 lira edecek. TMO kazanacak. İhracatçı kazanacak. Ama üretici kazanmayacak. Böyle bir sistemi ve ticareti kabul etmiyoruz. Bu yıl fındık taban fiyatı en 20 lira olmalıdır ki, üretici de kazansın” ifadelerini kullandı. Karan, serbest piyasada oluşturulmaya çalışan fiyat spekülasyonlarına üreticilerin itibar etmemelerini de isteyerek, TMO’nun taban fiyatını beklemelerini, ona göre hareket etmelerini istedi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
GİRESUN’DA SİYASET.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30