24 Temmuz 2019, 10:23 - 
VALİ SARIFAKIOĞULLARI’NIN “BASIN BAYRAMI” MESAJI

VALİ SARIFAKIOĞULLARI’NIN “BASIN BAYRAMI” MESAJI

Vali Harun Sarıfakıoğulları, 24 Temmuz “Basın Bayramı” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Vali Sarıfakıoğulları, mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Meşrutiyetin ilanı ile birlikte gazetelerin ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başlandığı 24 Temmuz 1908 tarihini, ülkemizde her yıl ‘Basın Bayramı’ olarak kutlamaktayız. Demokrasimizin vazgeçilmez kurumları arasında yer alan, haber alma ve haber yayma özgürlüğünün en etkili araçlarından biri olan basının; bireylerin doğru, tarafsız ve objektif bilgiye ulaşmasında, düşün-ce ve ifade özgürlüğünün yayılmasında aracı bir kurum olarak yeri ve önemi büyüktür.
Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Basın, Milletin müşterek sesidir” sözüyle, haber alma ve haber yayma gibi görevlerinin yanında, basının toplumu aydınlatması ve yönlendirmesi bakımından önemli bir görev üstlendiğine de dikkat çekmektedir. Basının ne kadar önemli bir görev üstlendiğine 15 Temmuz 2016 gecesi Vatanın birliği-ne ve bölünmez bütünlüğüne, milletimizin bağımsız-lığına, temel hak ve hürriyetine yönelik hain FET֒cü teröristler tarafından gerçekleştirilen saldırılar karşısında, ulusal ve yerel basınımızın tutunduğu tavra hep birlikte şahit olduk. Bireylerin, insan haklarını kullanma aracı olarak başvurduğu en temel unsurlardan biri olan basının bu görevini ifa ederken, kişilerin hak ve hürriyetine saygı çerçevesinde, özel hayatın gizliliği ve aile mahremiyetini gözeterek, hiçbir etki altında kalmadan, kurumlarla bireyler arasında objektif bir habercilik sergilemesi, basınımızın toplumda hak ettiği saygınlığa ulaşmasında büyük önem arz etmektedir. Giresun kamuoyunu aydınlatıcı bir görev üstlenen yerel basın kuruluşlarımızın da aynı bilinç ve görev anlayışı içerisinde, ilimizin sosyoekonomik ve kültürel yönden kalkınmasına katkı sağlamaya devam edeceğine inancım tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle; Türk basınında sansürün kaldırılışının 111’inci Yıldönümünde tüm basın mensuplarımızın “Basın Bayramı” nı kutlar, çalışmalarınızda başarılar dilerim.”YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
GİRESUN’DA SİYASET.!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30