14 Mart 2019, 09:57 - 
“Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi”

“Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi”

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün 81 İl Valiliği ile koordineli olarak Türkiye genelinde yürüttüğü ‘Meslek lisesi öğrencileri ailelerimiz ile buluşuyor projesi’ kapsamında Bulancak’ta aileler ziyaret edildi.

Proje kapsamında Giresun Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü(Giresun Merkez Sağlık Meslek Lisesi), Okul Aile Birliği Başkanı Sibel Ergüney, Okul Müdür Yardımcısı Salih Akkuş, Okul öğretmenleri Jülide Savaşkan, Gülden Acartürk Erol, Salih Baş, 11. Sınıf Öğrencileri Hilal Ergüney, Çağla Bakır, Feyza Özdemir, Beyzanur Özcan, Cemre Yetimoğlu, Kadir Kaan Demiralp ile Bulancak’ta iki aile evlerinde ziyaret edilerek sağlık konusunda gerekli bilgiler verilerek hasta ve yaşlıların tansiyon, şeker ve kan değerleri ölçüldü ve gerekli hekim ve hastanelere yönlendirildiler. Öğrenciler ziyaret sırasında ilaçların kontrollerini de yaparak, ilaç kullanımı konusunda ve tarihi geçmiş ilaçların kullanılmaması konusunda bilgi de verdiler.
Proje kapsamında verimli geçen aile ziyaretleri sonrası konuşan Okul Aile Birliği Başkanı Sibel Ergüney, “Meslek Lisesi öğrencilerinin sahip oldukları milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürle değerleri geliştirmeleri, yardımlaşma, ihtiyaç sahibine yardım etme, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının güçlenmesi açısından proje kapsamında öğrencilerin aile ziyaretlerinin ve okul aile birliği olarak desteklerimiz devam edecektir” dedi.
Okul Müdür Yardımcısı Salih Akkuş, öğretmenler Jülide Savaşkan ve Gülden Acartürk Erol’da, “Okul öğrencilerinin aile ziyaretleri sonunda sosyal becerilerinin ve kendilerine olan güvenlerinin geliştirilmesi, sosyal ve kültürel alanda okulunu temsil etme becerisi kazanması, gerçek hayatta iş başı eğitimleri ile meslek becerinin geliştirilmesi anlamında bu projeyi kaçınılmaması gereken bir fırsat olarak gördüklerini belirttiler. Proje kapsamında ziyaret edilen aileler ise bu ziyaret ve bilgilendirmeden çok memnun kaldıklarını dile getirdiler.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gazete Savaş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haberler HABERLERİ
E-GAZETE
YAZARLARIMIZ
Y
Osman KIROĞLU
ŞAŞIP KALIYORUM..!
Y
Cemalettin TİRYAKİ
Bulancak Güney Çevre Yolu Projesi Açıklanmalı
Y
Aysu BEKÇİ
Ramazan uğurlayıp, sağlıklı bayrama merhaba
Y
Nuri BEREKET
ORUÇ KAMERÎ TAKVİME GÖREDİR, AMA NEDEN ?
Y
Ferda AKGÜL
TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKİLDİ..
Y
Cahit AYDEMİR
KURUMLAR VERGİSİ (İSTİSNALAR) Soru ve Cevapları
Y
Geçim mi? Seçim mi?
Y
Barış ÇALIŞ
SİLAHA SEVGİ VE KALEM
Y
Ercan TARI
BAŞIMIZ SAĞOLSUN…
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
FOTO GALERİ
E-POSTA LİSTESİ
 
KONUK YAZARLARIMIZ
 

©2013 - Tüm hakları Gazetesavas.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres : Bulancak Mah. İskele Cad. No:10/1 Bulancak/GİRESUN
Tel :0454 318 14 15
Faks : 0454 314 33 30