301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Ekim 2020 - Perşembe 16:08
 
Nice 97'li Yıllara Kavuşmak Dileğiyle
Cumhuriyet Halk Partisi Bulancak ilçe teşkilatı tarafından, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.
Gündem Haberi


Bulancak Cumhuriyet meydanında gerçekleştirilen çelenk sunma töreninin ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunularak, istiklal marşı okundu.


CHP Bulancak Parti örgütü ve örgüt yönetiminden sorumlu  Başkan Yardımcısı Rehber Kesik  tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirildi.
Kesik; Cumhuriyetin ilanı, Türk ulusunun var olma ve bu topraklara sahip olma mücadelesinin önemli bir temel taşıdır ama "mücadelenin son durağı" değildir. "Milli Mücadele" Cumhuriyet'in ilanından sonrada her alanda devam etti. Günümüzde de devam ediyor.
Biz Cumhuriyet Bayramı'nı kutlarken, hem Cum-huriyet'in ilanından önceki hem de ilanından sonra devam eden mücadeleyi kutluyoruz. Bu "Mücadele" de görev alanları, başarı sağlayanları hatırlıyor, onların başarılarını alkışlıyoruz ama... Geçmişe dönük hatırlamalar, kutlamalar, alkışlamalar yetmiyor... "Milli Mücadele"yi sürdürmeye mecburuz... Bu mücadeleyi sürdüremez, sürdürmede başarılı olamazsak, yine "yok olma" tehlikesi ile karşılaşabiliriz. " dedi.
Cumhuriyet bayramlarını başımız dik, gönlümüz ferah kutlayabilmek için Cumhuriyetimize sahip çıkılmasına vurgu yapan Kesik; "Cumhuriyet fazilettir. Fazilet insanın ahlaki olarak iyiye yönelmesi, ruhsal yetkinliktir.Cumhuriyetin faziletli bir yaşam biçimi olduğuna inananlar Atatürk Cumhuriyetini yaşatacaktır. Son zamanlarda Cumhuriyetin kurduğu diyanet, ne yazık ki Cuma hutbelerinde Cumhuriyetten bahsetmemektedir. Atatürk ve Cumhuriyete düşmanlık, Türkiye'ye düşmanlıktır. Atatürk ve Cumhuriyeti düşmanlarından kurtaracağız." dedi.
Ülkenin şimdi ki yönetim biçimini eleştiren Kesik; "Bundan 97 yıl önce yetkiyi saraydan aldık, halka verdik. Eşit birey, eşit yurttaş olarak yaşıyorduk. Ama ne yazık ki 16 Nisan 2017'de yetkiyi halktan aldık, tekrar saraya verdik. Tekrar güçlü parlamenter sisteme geçip, yetkiyi tekrar halkımıza verene kadar mücadelemiz devam edecektir. 
Cumhuriyet Bayramı halkın bayramıdır. Eşit yurttaşların bayramıdır. Cumhuriyet Yönetimi kimsesizlerin kimsesidir. Cumhuriyet insan sevgisidir. Cumhuriyet adalettir, haktır, hukuktur.  Cumhuriyet halkın kendi kendini yönetmesidir. Genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun deyimi ile Cumhuriyet bir kadın devrimidir.  Çünkü Cumhuriyet ka- dınlarımıza çok güzel haklar vermiştir. Bu nedenle cumhuriyetimizin kıymetini bilelim. 
Cumhuriyet bayramımızı kutluyor! Sağlıklar, esenlikler diliyorum. Cumhuriyet bizim; Aşımız, ekmeğimiz, özgürlüğümüz, insanca ve kardeşçe yaşama (biçiminin) yönetiminin var olduğu bir sistemin adıdır. Bizi bu yoldan alıkoymak isteyen güruhlar, tarikatlar, cemaatler adı altında örgütlenen örgütler; en kutsal değerlerimizi siyasi ve ekonomik çıkarlarına alet eden yalancı, yalaka, yobaz ve miskinlikten başka yaptıkları hiçbir şey olmayan tüm güçlerden Cumhuriyetimizi korumak en önemli görevimizdir.
Çünkü bizler Cumhuriyet yönetimi sayesinde; onur-lu, özgür, bağımsız, şanlı ve şerefli bir ülkede yaşıyoruz. Asla karanlık güçlere, cumhuriyeti yok etme fırsatını vermeyeceğimizi bilinci ile MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün önünde saygıyla, sevgiyle ve minnetle eğiliyor, Cumhuriyeti kuranları saygıyla, sevgiyle ve tüm kalbimle selamlıyorum. Halkımıza söz verdik. Kurduğun Cumhuriyeti, Cumhuriyetimi-zin 100. Yılında demokrasi ile taçlandıracağız. Ya-şasın Cumhuriyet! Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağız. Cumhuriyetimizin 97. yıldönümü kutlu olsun. Nice 97'li yıllara kavuşmak dileğiyle" ifadelerini kullandı.      

 

Kaynak: Editör: gazetesavas
 
Etiketler: Nice, 97'li, Yıllara, Kavuşmak, Dileğiyle,
Yorumlar
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Giresun
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 27.11.2020
Bugün
- 13°
Cumartesi
- 15°
Pazar
- 15°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 26.11.2020
İmsak
05:49
Sabah
07:18
Öğle
12:18
İkindi
14:46
Akşam
17:09
Yatsı
18:33
TFF 1.Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı