301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Şubat 2021 - Perşembe 16:23
 
Müdür Tosunoğlu, Yüze Eğitime Başlayan Okulları Ziyaret Etti
Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu yüz yüze eğitim faaliyetlerini yerinde görmek üzere Duroğlu Beldemizdeki Şehit Zafer Konak İlkokulu, Şehit Zafer Konak Ortaokulu ve Duroğlu İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret eti.
Eğitim Haberi


Ziyarette İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Marancı ile okulların yöneticileri ve öğretmenler de hazır bulundu.
İlk olarak Şehit Zafer Konak Ortaokulu ve Duroğlu İmam Hatip Ortaokulu'nu ziyaretinde Müdür Tosunoğlu'na, Okul Müdürü Erol Öztürk tarafından okulun fiziki mekânları ve eğitim öğretim ortamlarında yapılan düzenlemeler, sınıf planlamaları ve yüz yüze eğitimin ilk günlerindeki izlenimlere dair bilgiler sunuldu.
Müdür Tosunoğlu sınıfları da gezerek öğretmen ve öğrencilerin ders ortamlarını gözlemledi. LGS'ye hazırlık dönemindeki 8. sınıf öğrencilerimizle sohbet eden Müdür Tosunoğlu, salgının eğitim öğretime etkilerini ve eksiklerini gidererek kazanımları artırmak üzere el birliğiyle çalışacaklarının, bu süreçte öğretmenler başta olmak üzere  çocukların yanında olduğunun altına çizdi. Öğrencilerden maske mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını, bilhassa teneffüs saatlerinde kapalı mekanlarda kalabalık oluşturmamalarını istedi.
Daha sonra Şehit Zafer Konak İlkokuluna geçen Müdür Ertuğrul Tosunoğlu'nu Okul Müdürü Murat Mındız karşıladı ve okulun eğitim ortamları ve yüz yüze eğitim faaliyetlerine ilişkin bilgiler sundu.Burada da sınıf ziyaretleri yaparak çalışmaları yerinde gözlemleme fırsatı buldu. Küçük öğrencilerin maske, mesafe ve hijyen kuralları hakkındaki bilgili tedbirli halleri de mutluluk verdi. Sınıflardaki öğretmenler ve minik öğrencilerimizle kısa kısa sohbetlerde bulunan Müdür Tosunoğlu, yüz yüze eğitimin başlamasıyla okulların ve sınıfların tekrar canlandığını dile getirdi.
Okulların öğretmenler odasını da ziyaret ederek öğretmenlerle bir araya gelen Müdür Ertuğrul Tosunoğlu, eğitim camiası olarak salgının başından beri gayret ve özveri içerisinde mücadeleye destek verdiğimizi vurguladı. Uzaktan eğitim ve devamında kademeli de olsa tekrar yüz yüze eğitim başlamasıyla salgın öncesi dönemdeki istek ve arzuyla çocukları eğitmeye devam edeceklerini vurguladı.
Bu doğrultuda çocukların akademik ve sos-yal yönden donanımlı bireyler olarak yetişmeleri, il, ilçe ve okul olarak elde ettikleri ka-
zanım ve başarıları daha yukarıya taşımak için hep birlikte ekip ruhuyla çalışmanın önemini vurguladı. 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2. Yarıyılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilere hayırlı olması temennisiyle çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi.

Kaynak: Editör: gazetesavas
 
Etiketler: Müdür, Tosunoğlu,, Yüze, Eğitime, Başlayan, Okulları, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Türkiye Günlük korona virüs Tablosu
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 08.05.2021
İmsak
03:29
Sabah
05:11
Öğle
12:28
İkindi
16:21
Akşam
19:36
Yatsı
21:10
TFF 1.Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı