301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Ekim 2020 - Perşembe 16:17
 
‘Fiskobirlik Marmarabirlik ele ele’
Ülkemizin önde gelen kooperatif birliklerinden FİSKOBİRLİK ve MARMARABİRLİK güçbirliği oluşturma adına önemli bir buluşmaya imza attı.
Gündem Haberi


Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti. Ziyarette iki kurumun yanı sıra diğer Birliklerle de işbirliği konusunda atılacak adımlar masaya yatırıldı.
Kendi sektörlerinin iki lider Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa ve Pazarlama Mü-dürü Tuncay Kural Fiskobirlik’i ziyaret etti. Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Bayraktar ve Yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliği yaptığı ziyarette, iki kurumun işbirliği alanları, üretici için atılacak adımlar ile Türk tarımını küresel tarım piyasasında öne çıkartabilecek projeler görü-şüldü. Bu önemli ziyarette taraflar, ‘Birlikten Kuvvet Doğar’ anlayışı ile Türkiye genelinde diğer tarım satış kooperatif birlikleri ile bir araya gelinmesi, kooperatifçiliğin geliştirilmesi, tarımsal üretimde kooperatiflerin önemi ve üreticinin birlikler üzerinden desteklenmesi ve birliklerin mali yapı-larının güçlendirilmesi için devlet desteği verilmesi konularında fikir alış verişinde bulundu.
Fiskobirlik’in son yıllarda yaptığı başarılı çalışma-larla fındık üreticisinin yanında olduğunu göstermiştir diyen Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, “Fiskobirlik’in her geçen gün alımlarını artırdığını, ihracat noktasında da yeni bir yapılanma modeline giderek gücüne güç kattı-ğını görmek bizleri mutlu etmektedir. Fındık üreticisi adına da sevincimizi paylaşmak isteriz” diye kaydetti. Asa, “Marmarbirlik ile Fiskobirlik arasında teknik altyapı olmak üzere, her türlü bilgi alış verişi ve işbirliğine hazır olduğumuzu ifade etmek isteriz. ‘Fiskobirlik Marmarabirlik ele ele’ sloganı kapsamında diğer Birlikleri de bu halkaya dahil ederek, ürecimiz adına güçbirliği oluştu-rulması, Türk tarımına ve tarımsal üretime büyük katkı sağlayacaktır. ”dedi.
Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar ise Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Nazik ziyaretlerinden dolayı Marmarabirlik Başkanı Asa’ya teşekkürlerini ileten Fiskobirlik Başkanı Bayraktar, “Marmabirlik, hem ülkemizde hem de dünyada önemli bir marka haline geldi. Bu konum herkes gibi bizleri de ziyadesiyle memnun ediyor. Sayın Başkan ve Marmarabirlik’i başarıları nedeniyle kutluyorum. Bir Kooperatif Birliğinin bu noktalara gelmesi herkes gibi bizler adına da gurur verici. Bu başarılar inanıyorum ki katlanarak devam edecek” diye konuştu. 
Fiskobirik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Marmarabirlik ve Fiskobirlik’in Türkiye’de Kooperatifçiliğin lokomotif unsurları olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı: “Ülkemizde kooperatifçiliği daha ilerilere taşıyabilmek, sorunlarını daha yüksek sesle dile getirebilmek adına, ivedilikle tüm birlikler bir araya gelmeli ve ortak bir payda oluşturulmalıdır. Fiskobirlik ve Marmarabirlik olarak bizler, bir güç birliği yaratmak ve bunun sürdürülmesi için elimizi taşın altına koymaya hazırız. En kısa sürede bu konuda da gerekli adımları inşallah atacağız.” 
Ziyaretin anısına Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, Fiskobirlik Başkanı Lütfü Bayraktar’a gemi figüründen oluşan İznik çinisi hediye etti.

Kaynak: Editör: gazetesavas
 
Etiketler: ‘Fiskobirlik, Marmarabirlik, ele, ele’, ,
Yorumlar
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Giresun
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 27.11.2020
Bugün
- 13°
Cumartesi
- 15°
Pazar
- 15°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 26.11.2020
İmsak
05:49
Sabah
07:18
Öğle
12:18
İkindi
14:46
Akşam
17:09
Yatsı
18:33
TFF 1.Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı