301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Ekim 2020 - Perşembe 16:24
 
CUMHURiYETiMiZiN KURULUŞUNUN 97’NCi YILDÖNÜMÜ GİRESUN’DA COŞKUYLA KUTLANDI
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97’nci yıl dönümünde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Giresun ve ilçelerinde de coşkuyla kutlandı.
Gündem Haberi


Vali Ünlü Tebrikleri Kabul Etti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Vali Enver Ünlü, 29 Ekim Perşembe günü saat 09.30’da Valilik önünde tebrikleri kabul etti.
Tebriklerin kabulünün ardından kutlama programı Valilik önündeki Atatürk Anıtı’nın bulunduğu alanda devam etti.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın Giresun Belediye Bandosu eşliğinde okunmasının ardın-dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  “Cumhuriyet Bayramı Mesajı” okundu. 
Program; Vali Enver Ünlü’nün törene katılanlara yönelik yaptığı günün anlam ve önemini belirten konuşması ve Giresun Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından yapılan çalışmaların yer aldığı “Atatürk” temalı resim sergisi ile devam eden Valilik önündeki kutlama törenleri, Be-lediye Bandosu tarafından çalınan ve büyük be-ğeni toplayan marşlarla birlikte sona erdi.Vali Ünlü’nün günün anlam ve önemini belirten ko-nuşması aynı anda Valilik sosyal medya he-sapları üzerinden canlı olarak yayınlandı.
Tören alanında bulunanları selamlayarak konuşmasına başlayan Vali Ünlü “Sosyal medya üzerinden bizleri takip eden Muhterem Giresunlular; 
Bugün geçmişimizden aldığımız güçle, ezelden ebede büyük umutlar ve emin adımlarla birlik ve beraberlik içerisinde yürürken, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ‘Türk Milletinin Karakterine ve Geleneklerine En Uygun İdare’ olarak ifade ettiği geleceğimizin teminatı, dirilişin sembolü Cumhuriyetimizin kurulu-şunun 97. Yılını kutlamanın haklı gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.
Tabi bu Bayramı Koronavirüs salgınına karşı tedbirlere uyarak idrak ediyoruz ama heyecanımızı hep birlikte yaşamak ve paylaşmak için birbirinden güzel etkinlikleri de gerçekleştiriyoruz. Tarihte; Malazgirt’ten Dumlupınar’a, Yemen’den, Kafkasya’ya, Çanakkale’den Kıbrıs’a, terör mücadeleden 15 Temmuz’a kadar Aziz Milletimiz nice zaferlerle, milli hâkimiyet, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak dersler vermiş; hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiş ve sahip olduğu muzafferiyet ruhunun asla sönmeyeceğini de gür bir sesle haykırmıştır.Özellikle kuruluş yılla-rında, nice badireler atlatmış Anadolu’nun güzel topraklarına bir bahar gibi gelen, Milletimizin bekasının ve ülkemizin çağdaş dünyada hak ettiği yeri almasının yegâne sebebi Cumhuriyet; elbette kolay tesis edilmemiştir. Halkın iradesini esas alan bu rejim için çok sancılı süreçlerden geçilmiştir. 
Türlü zorluklar içindeki ülkemizin insanlarının yorgunluğunu gören, vatandaşların bağımsızlığa ve özgürlüğe olan ihtiyacını bilen ve önemseyen Mustafa Kemal ATATÜRK, önce Gazi Meclis’i kurmuş ve ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ demiştir.
İşte bugün 97. yılını kutladığımız Cumhuri-yetimiz, savaştan çıkmış, yokluklar içindeki bir Milletin, bağımsızlığı uğruna var olma mücadelesini nasıl verebildiğinin en güzel göstergesidir. 
Milletimizin, gelişmesini ve kalkınmasını, birlik beraberlik ve kardeşliğini hedef alan iç ve dış mihraklar, binlerce yıllık güçlü devlet gelene-ğimiz ve medeniyet tasavvurumuz, güçlü toplum ve ordumuz ve yine milletimizin karakterin de mündemiç olan milli, manevi değerler ve üstün hasletler karşısında hiç şüphesiz ki başarılı olamayacak ve asil milletimiz güçlü adımlarla büyük hedeflerine doğru emin adımlarla yürümeye devam edecektir…
Yarınların daha güçlü, daha huzurlu Türkiye’sini elbirliğiyle inşa edebilmek için bu noktada bizlere düşen en önemli görev; daha çok çalışmak ve özellikle birlik ve beraberliğimizi korumaktır. 
Zaten Cumhuriyetimizin en büyük başarısı da milletimizin bütün fertlerini vatandaşlık teme-linde birleştirmiş olmasıdır. Bu doğrultuda tüm değerleriyle büyük bir medeniyetin mirasçısı olan Devletimiz; özellikle son yıllarda kimsenin hayal dahi edemeyeceği dev projeleri hayata geçirmiş, Milletiyle el ele vererek büyümeye, gelişmeye ve kalkınmaya devam etmiştir.
Özgürlüğünden taviz vermeyen ve bu uğurda canını seve seve feda eden bu milletin evlatları, 15 Temmuz’da ülkemizin birlik ve beraberliğine devletimizin bekasına kasteden FETÖ/PDY terör örgütünün, haince darbe kalkışmasına yönelik olaylarla ilgili, ihanet şebekelerine karşı tüm dünyaya ders olacak şekilde tek ses tek nefes olmuş; asil bir duruş sergilemiştir. 
100’üncü yılına, 2023’e emin adımlarla ilerledi-ğimiz bu vakit; Ay yıldızlı bayrağımızın altında tek yürek, tek bilek ve tek vücut olma vaktidir. 
Vakit akıl ve gönül birliği vaktidir. 
Vakit, ecdattan teslim alınan mirası geleceğimizin teminatı gençlere en iyi şekilde teslim edebilmek için gayret gösterme vaktidir.
Milletimizin, ülkemizi dünyanın en gelişmiş en mamur en muasır medeniyetler seviyesine ulaştırma azmi ve gayretiyle her daim Türkiye Cumhuriyetini en yükseğe taşıyacağına olan inancımla; Başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder M. Kemal ATATÜRK ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere; 42’nci ve 47’nci Gönüllü Alaylarını, şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleri olan, acılarını yüreğimizde htiğimiz Aziz Şehitlerimizi ve bu uğurda can-
larını hiç çekinmeden ortaya koyan Kahraman Gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 
Aziz Milletimizin ve Kıymetli Giresunlu hemşehrilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyor; nice güzel bayramlarda birlikte olmak dileğiyle sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör: gazetesavas
 
Etiketler: CUMHURiYETiMiZiN, KURULUŞUNUN, 97’NCi, , YILDÖNÜMÜ, GİRESUN’DA, COŞKUYLA, KUTLANDI,
Yorumlar
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Giresun
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 27.11.2020
Bugün
- 13°
Cumartesi
- 15°
Pazar
- 15°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 26.11.2020
İmsak
05:49
Sabah
07:18
Öğle
12:18
İkindi
14:46
Akşam
17:09
Yatsı
18:33
TFF 1.Lig Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı